Bakan Göktaş: “Ramazan ayı öncesinde SYDV’lere 837,3 milyon TL kaynak aktardık”

ANKARA (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ramazan ayı öncesinde muhtaçlık sahibi hanelerin başta besin olmak üzere temel muhtaçlıklarının karşılanabilmesi için Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) toplam 837,3 milyon TL meblağında kaynak aktardıklarını açıkladı.

Bakan Göktaş, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin arttığı Ramazan ayında, muhtaçlık sahibi hanelerin yanında olacaklarını bildirerek, aktarılan kaynağın faal ve süratli biçimde sahiplerine ulaştırılacağının altını çizdi.

Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına aktarılan kaynağın gereksinim sahipleri hanelere ulaştırılması için grupların titiz bir çalışma yürüttüğünü tabir eden Bakan Göktaş, “Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde muhtaçlık sahibi hanelerin temel besin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Türkiye genelindeki SYDV’lerimiz aracılığıyla yardımlarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda Ramazan ayı öncesinde gereksinim sahibi hanelerin başta besin olmak üzere temel muhtaçlıklarının karşılanabilmesi için Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) toplam 837,3 milyon TL meblağında kaynak aktardık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir