Kılıçdaroğlu: Hiç endişe etmeyin, iktidar olacağız

Altılı Masa; YSK üyelerine hakaret ettiği argümanıyla 2 yıl 7 ay 15 gün mahpusa mahkûm edilen ve bu cezanın katılaşması durumunda siyasi yasaklı hale gelecek olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek için Saraçhane’ye geldi. İmamoğlu, “2023 çok hoş olacak. Yalnız benim ya da senin için değil, hepimiz için çok hoş olacak. Bütün vatandaşlarımız için çok hoş olacak. Herkes kazanacak. Her şey çok hoş olacak.” kelamlarını yineledi; daha sonra sahneye CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu davet etti.

TIKLAYIN | Altılı Masa, Saraçhane’de | İmamoğlu: Onları gönderecek 6 siyasi partinin lideri burada!

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: 

“Hiç tasa etmeyin, iktidar olacağız. 11 unsur halinde fikirlerimi paylaşacağım sizinle. 

Mevlana der ki, adalet kutup yıldızı üzeredir, yerinde sabit durur, kainat onun etrafında döner. Bugün bizi buraya getiren yaşadığımız adaletsizliktir. Hepinizin huzurunda kelam veriyorum, adalet ya gelecek ya gelecek! 

Adalet dağıtacak olan kişi, hukukun üstünlüğü ve vicdani kanaate nazaran karar vermek zorundadır. Bu yapılmadığı takdirde adaletsizlik olur. 

Adaleti dağıtacak kişi, sarayın sofrasına asla oturmayacak. Sofraya oturan alimin verdiği fetva yanlıştır. 

Milli irade 1921 ve 1924 anayasalarının birinci unsuru şudur; egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir. Milletin iradesine bir yargıç aracılığı ile darbe vurulmuştur. Biz ulusal iradeyi yine inşa edeceğiz. 

Adalet artık temel bir Türkiye sıkıntısına dönüşmüştür. Sokakta rastgele bir vatandaşa sorun! Büyük kısmı bu ülkede adalet yoktur diyecek lakin bizler Altılı Masa olarak adalet konusunda kararlıyız. Adaleti bu ülkeye kesinlikle getireceğiz. 

Bugün Türkiye’de hiç kimse kendisini inançta hissetmiyor. Hukukun üstünlüğü değil, üstünlerin hukuku var. Dayısı olana kimse ses çıkarmıyor, bir genç tweet attığı vakit sabahın köründe gözaltına alınıyor. Bu görüntüyü bitireceğiz. Asla bir daha bu görüntüyü yaşamayacaksınız. 

 Yargıç koltuğunda oturup yargıyı itibarsızlaştıranlar var. Ağacın kurdu kendi içindedir. Uyuşturucu baronlarına ses çıkarmazlar, parti teşkilatından gelenleri hakimlik, savcılık koltuğuna oturturlar, çetelerle yan yana gezerler. Adalet ağacındaki kurtları tek tek temizleyeceğiz. Adaletin ağacı görkemli ve sağlıklı olacak. 

“Zulüm öteden beri var bu ülkede”

Zulmün artsın ki tez zeval bulasın’ der atasözümüz. Zulüm öteden beri var bu ülkede. Vekillerimiz tutuklandı. Gazeteciler tutuklandı, İstanbul Vilayet Liderimiz siyasi yasak kapsamına alındı. Bu tablo zulmün arttığı bir tablodur. Bu da yakında zeval bulacaktır demektir ve onları göndereceğiz. 

 İBB Başkanı İmamoğlu hakkında verilen karar asla kabul edilemez. Toplumun vicdanını yaralamıştır. Toplumun vicdanı kanamaktadır. Şunu herkes uygun bilsin, Ekrem Lider hakkında verilen karar bize bir milimlik dahi geri adım attırmayacaktır, kararlılıkla liderin ardında duracağız. Bizim kupon arazi merakımız yok, rant yiyicilere hizmet etme misyonumuz yok. Her belediye liderimiz halka hizmet eder. Halka hizmet Hakk’a hizmettir.  Açık ve net söz edeyim, hiçbir güç İmamoğlu’nu İstanbul’a hizmet etmekten alıkoyamaz. Vazifesini onuruyla ve erdemiyle yapacak.

 Göndereceğiz! Adaletsizliği kural haline getirenleri göndereceğiz. Yetim hakkı yiyenleri, ulusal iradeye darbe yapanları göndereceğiz. Altılı Masa kararlı, bu ülkeye huzuru ve rahmeti getireceğiz. 

Hiç kimse unutmasın, ümitsizliğe kapılmasın. Bu bir 100 metre koşusu değil, bu bir maratondur. 6 ay sonra maraton bitecek, yeni bir Türkiye göreceksiniz. Kucaklaşan, bereketli bir Türkiye göreceksiniz. 

Asla başınızı öne eğmeyin. 6 ay kaldı, geliyoruz. İktidar olmak için geliyoruz!


  • TIKLAYIN – İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi; karar katılaşırsa ’siyasi yasak’lı olacak!
  • TIKLAYIN – Ekrem İmamoğlu’na ‘siyasi yasak’ süreci nasıl işleyecek, İstanbul Belediyesi’ni kim yönetecek; 10 soruda İmamoğlu dosyası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir